Bytový designer Praha 8

Také máte kolikráte pocit, když jdete k někomu na návštěvu a shlédnete jeho byt – uspořádání nábytku, volba barev, výběr doplňků, že si říkáte takto nějak bych si chtěl/a zařídit domov? Nemusíte tápat, vsaďte na služby bytového designéra.

V jakých oblastech využít služeb bytového designéra v Praze 8

 • Bytový textil
 • Doplňky
 • Koberce
 • Nábytek
 • Svítidla, osvětlení, stínící technika
 • Tapety

 

Důvody využití služeb bytového architekta, designéra

Pokud oslovíte bytového designéra, vězte, že svoji práci nedělá „jak na běžícím pásu“, tj. vše na stejnou notu apod. Ke každému klientovi přistupuje naprosto individuálně. Jinak to snad ani nejde, a to, i kdyby se stavěl jen jeden typ bytu a domu. Proč? Protože každý z nás má jiný vkus, jinou představuje, preferuje odlišný styl zařízení, má své oblíbené barvy, materiál apod.

 • Bytový designér sleduje nejmodernější světové trendy, stran zařizování bytu, domu a jiných prostor.
 • Bytový designér hledá inspirace na světových výstavách, z odborné literatury.
 • Bytový designér se svému oboru cíleně věnuje – studium, které nekončí s ukončením školy.

Váháte a říkáte si, že jsou to vyhozené peníze za bytového designéra? Nechcete však zkusit, jak může být jinak zařízen Váš domov? Nechcete se skutečně cítit ve Vašem bytě či domu, „jako doma“? I když jste si se zařízením dali hodně práce, vymýšlení harmonie doplňků, barev, stylu nábytku apod., určitě nemáte dostatek volného času při Vašem zaměstnání, inspirací, zkušeností aj., jako bytový designér, který se tímto oborem živí a sleduje nejnovější trendy a možnosti.

Chcete získat funkční, elegantní a designově zajímavě řešený byt, dům? Pak se obraťte na bytového architekta.
Je možné také nechat celé zařizování na bytovém designéru, tj. nemusíte se prakticky o nic starat, Vaše zakázka i s realizací bude vyhotovena „na klíč“.

Služby bytového designéra

Bytový architekt je tu, aby Vám navrhl a zrealizoval interiéry domu, bytu, ale také restaurace, hotelu a jiných komerčních prostor. Pro bytového designéra je zařizování bytu, domu radost. Bytový architekt si poradí s řešením prostoru, barvami, materiály, nábytkem, doplňky, ale také stavebními úpravami. Bytový architekt vypracuje zařízení a změnu Vašeho bytu, domu, nejen na „papír“, ale také může zajistit celkovou realizaci proměny, a to včetně odborné instalace. Nemusíte si sami shánět dodavatele na stavební úpravy, pracně shánět vybraný nábytek, doplňky, tapety aj. Navíc máte zaručen dohled nad prováděnou realizací.

Které prostory Vašeho bytu, domu Vám „promění/ zařídí“ bytový designér? Prakticky každou místnost, od vstupní haly, předsíně, dětského pokoje, obývacího pokoje, kuchyně, ložnice, pracovny, koupelny, toalety, až po komoru, lodžii, terasu. Bytový designér se postará o to, abyste měli veškeré služby, co se týče zařízení, proměny domova od A do Z, tedy od návrhu, až po jeho realizaci, a to včetně nábytku na míru, dodání nábytku i případných stavebních úprav.

 

Jak vybrat spravného bytového designéra

Při vyhledávání bytového designéra si můžete pomoci kupříkladu díky internetu, kdy si zadáte „bytový design“, „bytový architekt“, „bytový designér“. I když by se zdálo, že tato služba je mladá, nová a moc jedinců, firem ji nevyužívá. Budete překvapeni množstvím odkazů na firmy, zabývající se touto zajímavou službou. A jak Vám právě může pomoci internet? Jednoduše si můžete na webových stránkách firmy zjistit a získat představu o dané firmě. Právě webové stránky Vám hodně napoví, o to více, že se jedná o stránky bytového designéra. Již z těchto stránek získáte představu, co můžete očekávat, zda originalitu, nadčasovost. Můžete shlédnout i ukázky realizovaných prací, také na nich mohou být reference od zákazníků, odpovědi na často kladené otázky apod.

Také Vám doporučujeme návštěvu Vámi vybraného designového studia, máte-li tu možnost. Proč? Důvod je v podstatě totožný, jako je realizace webových stránek. Prostory, kancelář firmy by měla být právě pro bytového designéra jeho vizitkou. Takže si všímejte i těch nejmenších detailů, jako jsou doplňky, barevné ladění, vzory, použité materiály aj.

Dobrý, kvalitní bytový designér se pozná i podle toho, že se k němu zákazníci vracejí (pokud si tedy nenechají rovnou zařídit celý byt, dům apod. ), pro zařízení další místnosti, nebo po přestěhování do jiného bytu, domu.

 

A na co dalšího se, kromě webových stránek firmy, zaměřit při výběru? Na:

 • zkušenosti,
 • flexibilitu, kreativnost,
 • odbornost,
 • přístup k zákazníkovi,
 • předvedení zrealizovaných zakázek – na fotografiích, v reálu,
 • reference na bytového designéra – spokojenost zákazníků, doporučení,
 • doporučení hned několika dodavatelů na stavební úpravy a dodávku nábytku. Dobrý bytový designér Vám doporučí jen ty firmy, se kterými má jen ty dobré zkušenosti (další jeho vizitka. Je to přeci jeho „job“. Kdyby s ním a vybranými dodavatelskými firmami nebyli zákazníci spokojeni, nezíská další zakázky).
 • cenu.

 

Spolupráce mezi Vámi a bytovým architektem, designérem

Po vyhledání bytového designéra je první krok na Vás – kontaktování ho.

Konzultace je možná prostřednictvím e-mailu, registračního formuláře na webových stránkách firmy. Ovšem lepší je každopádně osobní konzultace. Je však sídlo Vámi vybrané firmy příliš vzdálené od Vašeho trvalého bydliště, nebo Vám prostě časový plán nedovoluje se dostat k bytovému designéru. Nevadí, bytový architekt přijede k Vám, navíc stejně bude muset vidět prostor, který bude zařizovat, stylizovat, dohodnete-li se na vzájemné spolupráci.

Během samotné konzultace, sdělíte Váš požadavek, představu. Pokud bude konzultace probíhat v prostorách firmy, je dobré si s sebou vzít například plánek bytu, domu, reálné fotografie místností, bytu, domu, které chcete nechat zařídit, upravit, abyste mohli dostat již na konzultační schůzce co nejkonkrétnější odpovědi a možné návrhy, šité přímo Vašemu bytu, domu na míru. Kromě toho Vám designér předloží realizované zakázky, předvede vzorník nejrůznějších aplikací, technik aj.

Získáte informace o možnostech dekorací, doplňků aj.

Budete informováni o trendech a možnostech barevného a prostorového uspořádání, nejen nábytku, ale také osvětlení, stínící techniky, doplňků.

Po konzultační schůzce, v případě, že budete chtít dále spolupracovat s příslušným bytovým designérem, proběhne schůzka přímo v místě, které chcete proměnit, zařídit, a to s cílem, aby Vám byl předložen prvotní návrh.

Během první konzultační schůzky, nebo až při předložení prvotního návrhu si domluvíte finanční vypořádání, které se bude odvíjet nejen od velikosti prostoru, ale také náročnosti, složitosti, počtu možných návrhů apod.

Tento návrh bytový designér zpracuje do tzv. pracovního návrhu, který bude doplněn o vzorky barev a materiálu, co se týče například rolet, závěsů, záclon, koberců, tapet aj. tento pracovní návrh s Vámi bytový designér prodiskutuje a poté připraví kompletní návrh interiéru.

Jakmile si odsouhlasíte návrh, můžete se pak těšit na skutečně profesionální vyhotovení, a to včetně zajištění veškerých doplňků a samozřejmě dodání dle předem dohodnutého termínu.

Součástí služeb bytového designéra je také zajištění odborné instalace (rolet; tapet; stínících technik aj.).

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14483 (rodina-finance.cz#22251)


Přidat komentář