Bydlení pro život singl

Doba jde rychle kupředu a spolu s ní se mění i všechny naše minulostí prověřené zvyky a principy. Fenoménem posledních let se stalo bydlení singl. Co dříve našim rodičům připadalo divné, se teď nosí.

Sklápěcí postele, velká úspora prostoru, pohodlná manipulace

Moderní a elegantní nábytek se sklápěcími postelemi vhodný pro byty, kanceláře, chaty, ubytovny. Díky většímu množství prvků lze variabilně sestavit velké množství sestav v souladu s požadavky na současné bydlení.

Peřiny i polštáře jsou připnuté popruhem s rychlospojkou k posteli a odpadá tak opakované zastlání a rozestlání.

Lamelové rošty se používají v postelích jako podklad pod matrace. Umožňují tělu udržet při odpočinku svůj správný fyziologický tvar a uvolnit tak klouby i obratle. Díky tomu můžeme zregenerovat své duševní i fyzické síly a načerpat tak novou energii.

Sklápěcí postel  na míru Vám vyrobí pan Miroslav Mičian DŘEVO - MONT

 

Vaše kuchyň, vestavěná skříň aj. nábytek nemusí být už jen sen. Firma DŘEVOMONT je schopna Váš sen proměnit v realitu od návrhu, výroby až po montáž.

 

Vyrábí:

předsíňové stěny

dětské pokoje

skříně

stěny

komody

kancel. nábytek

kulaté stoly


Doba jde rychle kupředu a spolu s ní se mění i všechny naše minulostí prověřené zvyky a principy. Fenoménem posledních let se stalo bydlení singl. Co dříve našim rodičům připadalo divné, se teď nosí. Jak by měl vypadat byt člověka, který žije sám?

Mladí lidé rozhodně nemají zájem se okamžitě vázat a budovat rodinné hnízdo. Chtějí studovat, cestovat a užívat si života plnými doušky. Odchodu od rodičů se ale nebojí. Díky tomu se zvedla i poptávka po menších bytech a žít singl je zkrátka „in". I** ** při tom je však třeba dodržovat jisté zákonitosti.

Hlavním pravidlem při zařizování prvního singl bydlení by mělo být ujasnění si, jak dlouho v tomto bytě zamýšlím žít. Pět let a pak chci založit rodinu? Navždy, protože chci dělat kariéru a cestovat? Je pro mě ten byt cenný, váže mě k němu něco, cítím se v něm dobře? Nebo jej beru jako noclehárnu a většinu času trávím v práci, při sportu nebo v baru?

Ať je odpověď jakákoli, v prvním bytě v drtivé většině případů člověk ** nezůstane bydlet na celý život**. Pokud najde partnera a mají děti, hledají bydlení větší. Pokud se mu daří v práci a je finančně úspěšný, začne mu být singl garsonka málo a opět investuje do většího a lepšího bydlení.

Proto je důležité své první bydlení zařizovat s vědomím, že jde o přechodnou záležitost. To znamená neinvestovat do zařízení, které nemůžu při stěhování vzít sebou nebo jej nebudu moci při prodeji bytu zpeněžit.

Nejdůležitější je postel

Jednopokojový, maximálně dvoupokojový byt se nikomu ještě nafouknout nepodařilo, proto si zařizování nejprve důkladně rozmyslete a naplánujte. V žádném případě se nenechte ovlivnit obecnými poučkami, co by v bytě mělo být a co ne. Ušijte si byt na míru sobě a svým potřebám.

Jestliže se přes den nezastavíte a byt používáte spíše k přespání, soustřeďte se na kvalitní postel. Spaní na nafukovacím lehátku nebo na staré matraci je sice varianta, ale z dlouhodobého hlediska pro vás nevhodná. Potýkáte-li se s malým prostore

m, kupte si rozkládací pohovku, která přes den slouží i návštěvám a na noc se jednoduše rozloží na pohodlné lůžko.

Dnes se již dá také koupit postel výklopná a to jak jednolůžko, tak dvojpostel. Dnes již výrobci nábytku myslí na každého a proto i pro singl bydlení není problém sehnat jakýkoli nábytek. A, co se týče postelí je třeba do tohoto kusu nábytku investovat a to i v případě, že jste singl.

 

 

 

Máme čtyři hlavní zásady jak si účelně zařídit singl byt

  • mít kde se vyspat
  • kde se umýt
  • kde si uvařit
  • a samozřejmě WC

Kromě toho není na škodu mít doma alespoň malý jídelní stolek a dvě židle. Dnes už výrobci nábytku myslí i na malé byty, takže není problém sehnat vyklápěcí. Velké oblibě se těší i různá úložná sedátka, sedací vaky, které se díky výplni zformují podle svého uživatele, všechno závisí jen na vás, prostoru a připraveném finančním obnosu.

Kuchyňské minimum

Kuchyň můžete mít i bez vařiče. Zpravidla ** nejpoužívanější je** stejně** rychlovarná konvice** a mikrovlnná trouba. Kdo by si chtěl přeci jen tu a tam uvařit něco teplého, může se spolehnout na jednu nebo dvě samostatné plotýnky. Kuchyňský kout by měl obsahovat ledničku, postačí malá - dá se sehnat i v bazaru za přijatelné ceny,** menší odkládací plocha** - deska, vhodná pro přípravu jídla a zmíněná mikrovlnka. Bez ostatního se spolehlivě obejdete.

Využijte prostor naplno

Zvolte šatní skříně na míru - od podlahy až ke stropu, ideálně se zrcadlovými plochami. Spolehlivě schováte všechny věci a ještě si opticky zvětšíte prostor. Využijte míst i u stropu. Tam se dají umístit police, na které si dáte věci, které používáte méně často. Existuje** řada sedacího nábytku s úložným prostorem**, stejně jako ** konferenční stolky**. Co se týče barev, držte se při zemi a volte světlejší odstíny nejen nábytku, ale i podlahových krytin a stěn. Vzdát se také můžete klasických dveří. Postačí vám posuvné nebo taky žádné. Posuvné volte k oddělení intimních zón.

Máte-li k dispozici jeden pokoj, rozdělte jej pomyslně na jednotlivé zóny. K tomu může posloužit jak nábytek (např. jednoduchá vzdušná knihovna) nebo** paraván či průsvitná textilie**. Zajímavě vypadají i klasické žaluzie. Ideální je nábytek na kolečkách, tak aby mohl plnit několik funkcí zároveň, nebo závěsný nábytek na zeď. Usnadní vám nejen úklid, ale opět místnost opticky zvětší. Pro oživení můžete sáhnout po plastovém nábytku. Je lehký, svěží a prodává se v rozmanitých barevných variacích. Pod vysoký strop lze umístit patrovou postel a prostor pod ní vyplnit pracovnou nebo místem k sezení. Nechce-li se vám každý den rozkládat sedačka, kupte si výklopné lůžko. K dostání jsou jednak jednolůžka, tak i dvoulůžka.

Singl byt je tím pravým místem pro neobvyklé a výrazné doplňky. Je dobré s nimi šetřit a zvolit třeba jen jeden jediný, o to výraznější. Tapetu s výrazným motivem, velké hodiny nebo třeba jednu nálepku na zeď. Prostě věc, která moc nestojí, ale která bude typická právě pro ten jediný byt. Takovou, která ukáže, že v něm žije singl osobnost.

Každý singl, který si zařizuje svůj byt se řídí zejména svými** potřebami** a také svými možnostmi. Ať navštívíte několik bytů, kde bydlí singl, nikde nenajdete dva stejné, protože každý člověk je jiný a upřednostňuje něco jiného. Mají pouze jedno společné, v jejich bytě žije pouze jeden člověk.

Nezáleží na tom, jestli si byt koupíte, nebo jen pronajmete. Pro život singl je rozhodně lepší si pořádně promyslet, jestli se máme dost financí investovat do malého bytu a koupit si ho, nebo si bydlení singl pouze zkoušíme a malý byt si pronajmeme. Dle mého názoru je daleko lepší ta druhá varianta. My lidé jsme tvorové společenští a tudíž není bydlení singl vhodný pro všechny.

Pro koho je život singl

Život singl je zejména pro mladé lidi a také pro ty,** kteří se naplno věnují své kariéře**. Jenže nic netrvá věčně a lidi, kteří jsou dnes singl, jimi zítra již být nemusí a naopak. Může se také stát, že člověk, který žil kupříkladu deset let ve vztahu se najednou rozhodne, že bude žít pouze sám. Můžeme tedy říci, že bydlení singl je stav proměnlivý. Aspoň pro některé z nás. A nebojte se, i když bydlíte singl, sami nejste.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14476 (rodina-finance.cz#22139)


Přidat komentář