Barvy - jaké barvy do bytu

Podle barvy vašeho oblečení lze rozpoznat vaše aktuální nálada. Podle vaší oblíbené barvy se pozná vaše povaha. Chcete poznat tajemství symboliky barev? Zařizujete si domácnost a nevíte, jaké barvy použít? Tento článek vám pomůže vybrat ideální barvu!

Vyberte si správnou barvu!

Víte, že výběr barvy o vás může hodně prozradit? Jak vybrat vhodnou barvu, abyste se doma dobře cítili? Každá barva v našem podvědomí evokuje určité pocity, vzpomínky, nálady, emoce. Pro každého z nás je vhodná jiná barva. Záleží na naší povaze. Pojďme se podívat, co jednotlivé barvy symbolizují!

Červená barva

Chybí vám energie? Nebo životní elán? Obklopte se červenou barvou! Ta totiž probouzí skrytou energii a sílu. Ale pozor! Všeho moc škodí! Červená vyvolává také agresivitu a zlost! Pokud máte dostatek energie, červené se raději vyhýbejte! Dále červená barva zvyšuje chuť k boji, vášeň, odvahu.

Podívejme se do přírody

Červeně plane oheň, při západu slunce pozorujeme červánky, červená je i naše krev. Červená je tedy barva životního elánu, tepla, může v nás probudit různé emoce – pozitivní i negativní. Víte, že červená barva v nás může vzbudit chuť po milování? Ne nadarmo se červenou barvou malují ložnice.

Oranžová barva

Trápí vás deprese? Nebo pocity smutku a sklíčenosti? Vyzkoušejte oranžovou barvu! Oranžová probouzí radost ze života! Chybí vám v zimě slunce? Vyzkoušejte terapii pomocí oranžové a žluté barvy, které evokují záři slunce. I v zimě se tak můžete cítit jako během slunečních dnů na jaře či v létě! Oranžová totiž patří mezi teplé barvy, ideální je pak pastelový odstín.

Je oranžová vaší oblíbenou barvou?

Jste milovníky oranžové? Tato barva o vás prozrazuje, že máte tvořivého ducha a své nápady uskutečňujete s radostí. Oranžová se proto přisuzuje umělcům a lidem, kteří jsou nezávislí, společenští, chápaví a harmoničtí.

Žlutá barva

Máte problémy s koncentrací? Chcete podpořit své abstraktní myšlení? Studujete? Zvolte žlutou barvu, která rozvíjí myšlení a podporuje bystrost! Žlutá je barva slunce, radosti ze života. Milovníci žluté jsou srdeční, veselí a otevření. Zlatá barva pak, stejně jako zlaté vlasy Děda Vševěda, zastupuje moudrost.

Pozor! Žlutá má i své negativní vlastnosti!

Pokud víte, že mezi vaše záporné stránky patří zlost a nervozita, žluté se raději vyhněte! Ještě více by vás dráždila. Žlutou barvu by měli omezit i lidé, které trápí žárlivost, závist nebo nenávist. Závěrem by se dalo říci, že žlutá barva v nás probouzí mnoho emocí a je spíše vhodná pro lidi stále dobře naladěné.

Zelená barva

Zelená nám podvědomě připomíná přírodu kolem nás. Každý si jistě hned vybaví louku, les, zahradu či blízký park. Právem se zelená připisuje milovníkům přírody a ekologům. Pro tyto lidi je zelená nejoblíbenější barvou, protože vypovídá o jejich vztahu k přírodě a jejich svobodomyslném přístupu k životu.

Pro koho je zelená barva vhodná?

Patříte mezi umělce či vědce? Zelená u vás podpoří tvořivost, intuici, myšlení a vynalézavost. Zelená také povzbuzuje vyrovnanost, odvahu začít něco nového. Trápí vás strach z uzavřených prostor a deprese? Zelená vám pomůže vyřešit vaše problémy! Evokuje otevřený prostor, svobodu.

Olivová barva

Olivová barva je světlejším odstínem zelené, vzniká smícháním zelené a žluté barvy. Obsahuje proto některé vlastnosti obou barev. Olivová barva představuje mír a naději. Je vaší barvou olivová? Vypovídá o vás, že patříte mezi moudré lidi s jasnou hlavou. Máte rádi přírodu, ze které čerpáte energii a inspiraci.

Růžová barva

Pod růžovou barvou si zajisté představíte růžově oděné dívky či ženy. Nebo si vzpomínáte i na nějakého muže? Růžová barva představuje ženskost, lásku a něžnost. Růžová barva nám pomůže více otevřít naše srdce citům. Máte růžovou v oblibě? Pak jste starostliví, citliví, něžní a toužíte po vřelých citech.

Modrá barva

Milujete modrou barvu? Modrá barva, stejně jako průzračně modré moře nebo blankytně modrá obloha, působí uklidňujícím dojmem. Možná i proto je modrá barva typická pro lidi, kteří jsou klidní a vyrovnaní. Pro svůj klid je modrá používána u meditací. Chcete si svou ložnici vymalovat modrou barvou? Vaše volba je správná, protože modrá působí chladně a tím uklidňuje mysl a podporuje spánek.

Tyrkysová barva

Je odstínem modré barvy s příměsí zelené. Tyrkysová proto kloubí vlastnosti obou barev. Je tyrkysová vaší nejoblíbenější barvou? Tyrkysová o vás prozrazuje, že jste rozenými řečníky, kteří si umí získat obecenstvo na svou stranu. Máte sklony k umění a často propadáte své bohaté fantazii.

Co tyrkysová barva podporuje?

Tyrkysová, stejně jako zelená barva, povzbuzuje kreativitu, myšlení a inteligenci. Učíte se cizím jazykům? Tyrkysová barva vám pomůže je lépe a rychleji zvládnout! Navíc vám dodá vždy potřebný optimismus!

Fialová barva

Je rovnoměrným spojením červené a modré. Stejně tak jsou dokonale sloučeny všechny aspekty těchto dvou barev. Červená a modrá barva jsou protiklady představující mužský a ženský princip, vášeň a klid. Díky vyváženému spojení fialová představuje vyrovnanost. Preferujete fialovou barvu? Mezi vaše vlastnosti patří citlivost a vnímavost. Fialová uklidňuje, podporuje představivost, jasné myšlení a vnitřní klid.

Bílá barva

Bílá evokuje čistotu, nevinnost, klid, světlo. Víte, že bílá barva obsahuje všechny ostatní barvy? Při lomu světla uvidíme barevné spektrum, barvy duhy. Bílou barvu zároveň používáme v tropických oblastech k ochraně před sluncem. Bílou barvou můžeme léčit deprese, protože nejčastěji vznikají během ponurých dnů, kdy nám světlo chybí.

Hnědá barva

Hnědá je barvou země. Poskytuje nám proto zázemí, jistotu, ze které můžeme vycházet. Je hnědá vaší oblíbenou barvou? Přináší vám stabilitu, vytrvalost, praktičnost, smysl pro svědomitost a opatrnost. Dejte si však pozor na monotónnost a stereotyp!

Černá barva

Černá je barvou noci, vzniká nedostatkem světla. Je barvou smutku. Víte, že černá ubírá energii? Pokud se často oblékáte do černých oděvů, okrádáte se o energii, kterou poskytuje světlo a jiné barvy oděvu. Víte, že černá se stala smuteční barvou až od 19.století? Do té doby lidé věřili, že existuje posmrtný život a proto truchlili v bílé barvě, ve středověku byla smuteční barvou červená, protože symbolizuje krev.

Černá posiluje ostatní barvy

Kombinujete černou s jinými barvami? Síla jiné barvy při kombinaci s černou roste. Na druhou stranu kombinace černé a bílé nepůsobí příliš živě. Chcete překvapit svého přítele či manžela? Pořiďte si černé spodní prádlo nebo košilku! V oblasti erotiky má černá barva velmi pozitivní účinky na rozdíl od jiných oblastí. Od ostatních barev se odlišuje tím, že nemá žádné léčivé či pozitivní účinky na naši duši.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14354 (rodina-finance.cz#20796)


Přidat komentář