3D televize - výběr a koupě

Poslední dobou se neustále zvětšuje nabídka 3D televizí na pultech obchodních domů. Proč tomu tak je? Možná je to vzrůstající poptávkou po tomto zboží, a nebo tím, že mnoho z nás chce mít kvalitní obraz.

Jak si vybrat 3D televizi?

Nejnovější 3D technologie přinášejí zcela nečekané a zdánlivě nemožné zážitky. S touto vymožeností můžete být při jakémkoli vysílání přímo účastni zobrazovanému ději. 3D televize znamená být opravdu při tom! Jak si vybrat tu správnou?

Historické filmy, přírodopisné dokumenty, strhující záběry – to vše budete mít přímo před sebou, budete se toho účastnit, moci si na vše doslova sáhnout! Tohoto efektu je u 3D televizí docíleno snímáním obrazu dvěma kamerami, který potom moderní technologie zpracuje tak , že vše vidíme jako ve skutečnosti, „na vlastní oči“. A u toho přece u televize jde především!

Kdo se rozhodne zakoupit 3D televizi

zcela jistě nevyhazuje své peníze oknem – pokud si vybere správně! Jestliže získáte kvalitní přístroj, potom se velmi brzy přesvědčíte, že jeho koupě byla skvělou a dlohodobou investicí. Zážitkům u 3D TV se nic nevyrovná!

Proto je třeba především vybrat spolehlivého specialistu v obchodě s elektronikou. Dokonalý servis začíná již v přehledné nabídce kvalitních přístrojů, s uvedením všech technických i cenových údajů. Přesvědčte se a vyberte si tu Vaši 3D televizi. Při výběru 3D televize by Vám v obchodě měli umožnit se na ni kouknout a to z toho důvodu, že někteří lidé nemohou 3D efekt vidět.

V takovém případě by Vám byla tato televize na nic a zbytečně byste vyhodili spoustu peněz. Možnost odzkoušet si televizi nabízejí všichni renomovaní prodejci. V některých velkých prodejnách toto dokonce vyžadují, pro spokojeného zákazníka udělají vše. Neboť spokojený zákazník je vracející se zákazník a pozitivní reference jsou k nezaplacení.

Aby byl zážitek s 3D TV opravdu dokonalý

3D technologie Vám zprostředkuje opravdu intenzitvní prožitek. Proto je vhodné nejdříve zvážit, v jak velkém pokoji a na jakou vzdálenost budeme 3D televizi sledovat. 3D televize bývají poměrně rozměrné, nejmenší modely obvykle začínají na úhlopříčce cca 55 cm. Přitom platí, že čím větší televize, tím dále od ní musíte sedět. Pořiďte si tedy kvalitní 3D televizi do dostatečně velké místnosti, aby zážitek stál vždy za to!

Sledování obrazu 3D

je možno díky více rozdílným technologiím zobrazení. Levnější, ale méně kvalitním řešením je použití stereoskopických brýlí, které se dodávají k některým DVD filmům. Takto lze sledovat 3D filmy, který jsou pro 3D natočené, ale nemusíte přitom vlastnit 3D televize. Ovšem tento způsob sledování 3D obrazu není moc kvalitní.

Kdežto 3D televize umožňují kvalitnější sledování 3D obrazu. Tyto televize se nazývají** 3D ready TV**. I k těmto televizím bývá obvykle potřeba brýlí ovšem kvalita obrazu je zde lepší než v první variantě a zážitek z 3D vysílání je na vysoké úrovni. Při sledování tohoto 3D vysílání si užijete mnohem více zábavy a ze samotného filmu budete mít daleko větší požitek. Oddejte se tedy i Vy kvalitnímu obrazu, a zvuku, díky kterému si budete myslet, že jste uprostřed samotného děje a přitom budete pouze ve svém obýváku. 3D televize Vás zajisté vtáhnou přímo do děje.

V 3D televizi se nemusíte dívat pouze na 3D filmy

ale samozřejmě můžete sledovat i klasické vysílání, ale samotný 3D obraz a 3D vysílání je teprve v začátcích a proto nečekejte nepřeberné množství televizních stanic. Pokud budete chtít využít svoji novou televizi naplno a vyzkoušet všechny její funkce, tak budete zřejmě bohužel odkázáni na filmy na DVD nosičích.

Se správnými 3D brýlemi je úspěch zaručen

Pro sledování filmů na 3D televizích je zapotřebí použít speciální 3D brýle. Ty zajistí, že každé oko bude sledovat obraz ze správného úhlu a výsledkem bude vskutku nevšední zážitek. Se správnými brýlemi a kvalitním 3D televizorem budete mít všechno skutečně nadosah!

Výrobci 3D televizí

  • Samsung
  • Panasonic
  • LG
  • Philips

Poslední dobou se neustále zvětšuje nabídka 3D televizí na pultech obchodních domů. Proč tomu tak je? Možná je to vzrůstající poptávkou po tom to zboží, anebo tím, že mnoho z nás chce mít kvalitní obraz, který nabídne něco více, jak klasická televize.

Chcete-li nyní hledat modely 3D televizí nejspíše narazíte na modely Samsung. Dále můžeme očekávat nabídku 3D televizí u společnosti Panasonic a určitě i u dalších značek. I přes původní očekávání, že o 3D televize nebude tak velký zájem, tak realita je opačná. Nákupy 3D televizí se uskutečňují ve velké míře i přes internet. Ale vždy bychom si měli uvědomit, že 3D kino Vám umožní kvalitnější zážitek, než 3D televize a to především díky většímu obrazu, a především i pro samotnou atmosféru kina.

Nevýhody 3D televizí

Jednou z velkých nevýhod 3D televizí je fakt, že pokud se díváte na pořad v 3D rozměru, musíte k tomu použít také 3D brýle, což dosti omezuje. Navíc, k televizi dostanete při nákupu pouze jedny 3D brýle a pokud je vás doma více, značně se tím zvedne pořizovací cena této televize.

Co možná nevíte o 3D

Ve 30. letech 19. století popsal sir Charles Wheatstone princip vzniku trojrozměrného obrazu v mozku člověka. Pro demonstraci vytvořil stereoskop, jednoduché mechanické zařízení, které drží před očima diváka dva obrázky jedné scény sejmuté z různých úhlů. Tím ošálí mozek diváka a ten vidí scénu plasticky. Od jeho vynálezu vedla již jen krátká cesta k použití 3D efektu ve fotografii, filmu a televizi.

První 3D televizi na český trhu v roce 2010 dodala společnost Samsung.

Ceny 3D televizí

Ceny 3D televizí jsou daleko vyšší než všechny ostatní druhy televizí. Nejnižší cena se pohybuje již okolo 23.000,-Kč. Záleží zde ovšem na výrobci, uhlopříčce a také na funkcích, které televize obsahuje. Cena se může zvýšit také tím, že budete nuceni dokoupit více brýli na 3D obraz. Cena těchto brýlí se pohybuje od cca. 300,-Kč a to je model obyčejný, plastový.

Záleží samozřejmně na značce. Brýle by měly být stejné značky jako Vaše 3D televize.

Všichni dnes již víme, že 3D televize je budoucnost. Za nedlouho se budou 3D televize prodávat tak, jak se dnes prodávají LCD, Plazové televize či LED televize. Výrobci se proto stále předhánějí v tom, aby právě ten jejich model byl dostupný pro všechny lidi a oni tak mohli vydělávat více peněz. Konkurence je obrovská a vyhraje právě ten výrobce, kterému se podaří snížit cenu na takovou hranici, aby neprodělali a mohli prodávat své televize všem obyčejným lidem.

Pořídit si 3D televizi bude nutností

Všichni, co jdou s dobou a mají dostatek financí, pořizují si 3D televizi již dnes. My ostatní, co tolik peněz nemáme si musíme prozatím vystačit s návštěvou kina a zkouknout tam 3D film.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14477 (rodina-finance.cz#22140)


Diskuze a zkušenosti

Makok | 07.01.2011 19:38
3D telka Pěkný článek. Přemýšlým, že si koupím 3D telku. Jsem z toho docela unešenej. Bzdí mě cena televize ale zkusím chvíli počkat, třeba ceny padnou.


Přidat komentář